Truhly-jednoduché i propracované, jako umělecké dílo


Kdo by si nevzpomněl na dřevěnou truhlu, která byla tak krásně popsaná v knize Babička a kterou si téměř zbožně prohlížely y vnoučata babičky, když navštívily její komůrku. Měla červené víko zdobené květinami a ptáčky a vnitřní stranu vyzdobenou obrázky a modlitbičkami z pouti. Uvnitř truhly schovávala dřevěnou škatulku se šňůrkou granátů a stříbrňákem od císaře Josefa. Truhla byla plná fěrtochů, kabátků, šněrovaček, čepců a šátků a děti do ní nahlížely, jako by tam zahlédly poklad. Takový kus nábytku by se dnes hodil jen do muzea anebo hodně stylově zařízené chalupy.stará dřevěná truhla

Truhly se dnes vyrábí z více druhů materiálů, ale výrobky z masivního dřeva patří k těm, které se pomalu vrací do domácností, kde lidé kladou důraz na jednoduché tvary, přírodní materiály a nábytek se snadnou údržbou.
Dřevěné truhly najdou praktické využití v dětském pokoji, kde můžou posloužit jako úložný prostor pro hračky, školní pomůcky, sportovní vybavení atd. V předsíni můžete do dřevěné truhly schovat věci, pro které jinde nenajdete místo a v ložnici nebo v obýváků může truhla posloužit k uložení náhradních lůžkovin, přikrývek ke sledování televize, podložek na cvičení a věcí, které chceme mít po ruce, ale uložené.
K výrobě truhel se nejčastěji používá oblíbené dřevo z borovice.vytěžené dřevoPovrch dřeva je ošetřený několika vrstvami laku. V nabídce je kromě přírodní úpravy i několik barevných odstínů, které vám umožní barevně sladit truhlu s ostatním nábytkem.
Kromě dřevěných truhel si můžete za velice příznivé ceny pořídit i další nábytek zhotovený z borovicového dřeva v podobném stylu a vytvořit si tak teplý a útulný interiér z nábytku jednoduchých linií, který vydrží při běžném používání mnoho let.
Nábytek je dodávaný v demontovaném stavu s přehledným návodem k sestavení a zvládne to každý šikovný kutil.