Jak si usnadnit přepravu?


Nejedna z firem je přímo závislá na přepravě zboží či materiálu. Ať už jde o tu, která něco vyrábí, o tu, která to přepravuje z místa na místo, nebo o tu, která nakonec vše přepravené dejme tomu prodává nebo rozděluje, je potřeba, aby tu vše běželo jako po drátkách. Aby šla práce rychle a efektivně od ruky, aby nikde nebyly prostoje nebo se zbytečně neplýtvalo časem a silami.

palety na sobě

Ovšem jak si s tím nejednou poradit, že? Jak se zhostit svých úkolů, má-li být například urychleně vyskladněno, naloženo, odvezeno a zase složeno a uklizeno třeba i několik tisíc kusů čehokoliv naráz?

Bylo by bláhové, kdyby v tu chvíli byli vyhnáni na plácek před skladem všichni firemní zaměstnanci, aby udělali lidský řetěz a přehazovali si tak dejme tomu cihly od skladových prostor až po přistavené nákladní auto. A neméně bláhové by bylo i vyhnat tam chudáka jediného skladníka, který by běhal sem a tam, dokud by požadované množství neodnosil.

Tady je potřeba dokonalejší řešení. A to řešení jménem palety od paletymorava.cz.

Proč právě toto a nic jiného?

Odpověď je myslím víc než jasná.

– Nasazení velkého počtu pracovníků by se rovnalo příliš vysokým nákladům na mzdy, což by činilo činnost takové firmy drahou, nezaplatitelnou, ke krachu vedoucí.

– Nasazení jednoho jediného zaměstnance by sice bylo finančně výhodnější než to před chvílí popsané, ovšem jak jenom by mu dlouho trvalo, než by všechno stihnul naložit! To by nikdo ze zákazníků neakceptoval. Stejně jako by se to nemuselo líbit závodnímu lékaři, ke kterému by se onen jediný zaměstnanec záhy odebral s tím, že ho všechno bolí a má třeba i kýlu a ploché nohy.
skladiště palet

Zatímco použití palet je vlastně jednoduchým a přitom geniálním řešením. Na ty stačí vše naskládat, nejlépe rovnou ve výrobě, a pak už stačí jenom použití nízko- nebo vysokozdvižného vozíku a je to. Vše se na nich přestěhuje hravě, vše se na nich uloží tak, aby to zabralo co nejméně místa,… A i samy palety mohou být po vyskladnění nastavěny na sebe a až do chvíle, než se pro ně najde další využití, nezabírají vůbec zbytečně moc místa, nevadí nikomu.

A znáte lepšího pomocníka než takové palety?