Sečení trávníku

Údržba

Jestliže jste Vy člověk, který bude zakládat trávník, tak máte výhodu v tom, že můžete použít kvalitní osivo, což je rozhodně dobrý základ, protože tímto prvním krokem dobře nakročíme k tomu, aby výsledkem byl hustý a zelený trávník. Proto se třeba na dvorek vyhněte použití luční trávy. Co se týče péče, tak základem je pravidelné sečení, přičemž když jej budeme provádět častěji, tak trávník začne houstnout.

zelená tráva

Co se týče výšky, tak bychom to neměli přehánět a useknout rozumnou část výšky trávy. Rozhodně je výhodné kontrolovat ostrost nože, protože s ní získáme lepší výsledky. Mnoho lidí zvažuje mulčování. To však není jen tak, protože je tu riziko plísní, a proto je dobré věnovat se při ní také dostatečné vertikulaci. Samozřejmě jako každá rostlina i trávník vyžaduje dostatek živin, přičemž ty dodáme snadno přes hnojivo. Mnohdy funguje tak, že jej stačí pohodit na zem před deštěm a ten už se postará o rozpuštění.

Křovinořez

Základem pro sečení je samozřejmě kvalitní sekačka, přičemž na středně velkou zahradu můžeme využít benzínovou, protože ta mí dostatečný výkon a záběr. Pro velké plochy už se může vyplatit traktůrek. Tyto stroje se však nedostanou do některých zákoutí a také nesesečou trávu těsně kolem zdi. Pro takové případy se využívá křovinořez se strunnou, protože pro něj to není žádný problém.

zahradní srp

Jestliže jej chcete používat třeba pro předzahrádku či jinou menší plochu, tak postačí elektrické. U větších ploch se dají využít akumulátorové, kde je výhodou, že neřešíme žádný kabel. Poslední kategorií jsou samozřejmě benzínové, přičemž ty od prověřených výrobců jsou kvalitní, výkonné a při dobré údržbě dosahují dobré životnosti. S takovým strojem můžete sekat i velké plochy, a to klidně i delší dobu. Servis si můžete dělat buď sami, nebo jej stroj zanesete na prohlídku jednou za rok do servisu a oni si jej vezmou do parády.