Umíte poznat ucpané odpady? Jak je můžete vyčistit a kdy volat pro jistotu instalatéra?

Na čištění odpadů by si měl najít čas každý z nás, protože všechny odpady potřebují občas pročistit. Víte, ale proč se odpady ucpávají a jak problémy řešit?

Umíte poznat ucpané odpady? Jak je můžete vyčistit a kdy volat pro jistotu instalatéra?

Odpady se ucpávají běžně a je to problém téměř každé domácnosti. Nejde ale jen typicky o dřez nebo o odtoky ve vaně či sprchovém koutu, ale ucpaný odpad může postihnout i toaletu. Někdy si můžete samozřejmě vystačit sami úplně bez problémů, je tolik dostupných prostředků, kterými odpady vyčistíte, ale občas je nutné zavolat instalatéra. Někdy se člověk dokonce diví, co všechno v jeho dopadech může být. Co problém ucpaných odpadů způsobuje? Na co si dát pozor a co nikdy nesplachovat do odpadů?

umyvadlo v koupelně

Problém, který rozpoznáte hned

Ucpaný odpad pozná asi každý. Problémy vznikají při odtékání vody, což je asi prvotní ukazatel, jakmile voda neodtéká, je něco špatně. No a potom je to zápach. Zapáchající odpady už upozorňují na vážnější problém, protože to znamená, že překážka v odtoku je velká, je tam delší dobu a je nutné ji odstranit. Jsou i domácnosti, kde se odpady ucpávají opakovaně a to i přes to, že jsou často čištěny. Pak je to problém potrubí, někdy může být špatně položené, takže odpady neodtékají, jak mají. V tom případě je určitě nutné zavolat instalatéry, kteří problém odhalí a hlavně opraví.

Čištění odpadů by mělo být prováděno správně, jde to mechanicky, za pomoci chemie nebo ekologicky, no a v neposlední řadě odborně. Mechanicky to můžete zkusit sami, za pomoci instalatérského pera nebo gumového zvonu, dále pak chemickými čističi, ty ale vyhledávejte jen v případě, že nepomohl zvon ani pero. Ekologicky můžete čistit odpady průběžně, pomáhá jedlá soda, ocet nebo obyčejná kuchyňská sůl. A kdy volat instalatérovi?

instalatérská práce

Co když nic nezabírá?

Někdy ale selžou všechny dostupné způsoby, pokud nepomůže ani jedna z variant, je to problém, na který je vhodné volat instalatéra. Jako první je nutné rozebrat sifon, ten se musí také vyčistit a zase správně složit. Pak je ale možno nechat důkladněji odpady prohledat a pročistit.

Problémy jsou někdy skryté a mohou být vážné. Odpady pak dokážou nepěkně potrápit a způsobit i domácí katastrofu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup