Proč využít Uber namísto taxíků?

Ať už jste tuto aplikaci použili nebo ne (a podle mě byste měli!), nejspíše jste slyšeli jméno této společnosti. Samozvaný Uber se totiž částečně nechtěně v posledních měsících dostal na přednostní umístění nejednoho média. Předmětem je především legislativní nerovnost a konkurence taxikářů a Uberu.

Souboj starého s novým však nejspíše teprve začíná. Nemám ambici hodnotit argumenty obou stran. Následující článek vám přinese několik důvodů, proč jako zákazník vsadit na kartu této relativně nové platformy:
taxi v New Yorku

  1. Ceny


Řidiči na této platformě jsou levnější. To je také základ úspěchu. Tento aspekt je sice individuální, může se lišit. Taxík je ale v průměru dražší asi v každé zemi.

  1. Pohodlí při vyzvednutí


Není třeba shánět číslo na taxi, vlnit se u obrubníku, čekat na telefonní lince v řadě. Požadavek odešlete snadno pomocí vašeho chytrého mobilního telefonu. Pak už jen čekáte na další instrukce. Přitom není třeba na řidiče z této platformy dlouho čekat. Ve větších městech dorazí obvykle do pár minut.

  1. Platby


Dostane se vám pohodlí při příjezdu. Žádné počítání peněz a shánění drobných. Jednoduše řeknete díky a vystoupíte. All-inclusive platba je již účtována vaší kartě a potvrzení vám bude zasláno e-mailem.

  1. Řešení sporů


Tato platforma je transparentní, a tak nabízí velmi jednoduché řešení sporů. Každý doklad o jízdě obsahuje mapu a GPS stopu, takže si můžete stěžovat, pokud váš řidič přidal trasu navíc. Současně je tato společnost promptní, co se týče vrácení nákladů.

  1. Lepší služby, zpětná vazba


Cestující po dokončení cesty může ohodnotit řidiče. Tato společnost tedy dává možnost smysluplné zpětné vazby, kterou stížnost u taxi služby postrádá.

Uber dokonce trvale špatně hodnocené přepravce může „deaktivovat“. Ti tak mají motivaci udržovat vozidlo čisté a poskytovat kvalitní služby.