Prožít dovolenou naplno

Možná jste už zažili dovolenou, která ve vás zanechala takové trochu smíšené pocity. Cestovali jste do vysněné lokality, za dovolenou jste utratili spoustu peněz, poznali jste mnoho nových míst i zajímavých lidí, ale přesto to tak nějak příliš uteklo a Vy jste pocítili takové jakoby zklamání. Vše bylo tak nějak moc uspěchané a Vy najednou máte pocit, že to byl spíše jenom sen. Jako byste za mnoho peněz dostali málo muziky. Znáte ten pocit? Pravděpodobně tento pocit už mnozí z Vás občas poznali.

Lze udělat něco pro to, aby tato situace příště už nikdy nenastala? Těžko říci. Dovolíme si Vám ovšem nabídnout pár tipů k zamyšlení.

hvězdice a mušle

Užívat a nejen probíhat

Často máme pocit, že když už vyrazíme na dovolenou, musíme toho co nejvíce vidět a prožít. Ale ve skutečnosti se cítíme unaveni a zase tak mnoho si neužijeme. Typickým příkladem mohou být poznávací zájezdy, které jsou rozplánované do poslední minuty a připomínají spíše sprint. Někdy je lepší zvolnit tempo, jedná se přece o dovolenou, a poznat jen něco, ale zase si to pořádně a naplno užít.

starý kufr

Nebojte se těšit jako malé děti

Určitě neuděláte chybu, když budete nedočkaví a na dovolenou se budete těšit jako malé děti. I tu nejobyčejnější dovolenou můžete pojmout jako výpravu. Naučte se alespoň základům jazyka. Uvidíte, jak Vás potěší, když si dokážete objednat jídlo v místním dialektu. Seznamte se s historií, kulturou i zeměpisem dané země. Když přijedete nebo přiletíte, už se nebude jednat o cizí zemi, ale o zemi, která Vám je velmi povědomá a díky tomu si dovolenou taktéž více užijete.

Zkuste změnu

Lidé často fungují v již naučených stereotypech. Není to nic špatného, odráží to potřebu bezpečí a jistoty. Na druhou stranu, pokud se jedná o dovolenou, není na škodu trochu pozměnit naučené stereotypy. Co třeba zkusit jiný harmonogram? Vyrazit na dovolenou s někým jiným? Nebo třeba jen s rodinou? Co třeba jen změnit cestovní kancelář? Nebo vyrazit na vlastní pěst? Možností je skutečně mnoho.