Proč ano a proč ne

Největším lákadlem jsou určitě peníze, žádný nadřízený nebo šéf, flexibilní pracovní doba, prostě jak si to uděláte a naplánujete, takové to budete mít. Podnikaní se začínají lidé věnovat především kvůli vidině slušného příjmu. Ovšem zadarmo to není, ze začátku to určitě bude vyžadovat hodně času a snažení. Navíc očekávat, že během několika měsíců se z vás stanou milionáři, je dost naivní, opak je pravdou, počítejte s tím, že začátky budou krušné a zisky rozhodně nebudou takové, aby odpovídaly vaší představě.
muž s osmi končetinami
Co ale můžete? Uplatnit to, co umíte v maximální míře bez toho, aniž by vás někdo omezoval nebo vám něco diktoval, uvedení vašich plánů a nápadů do reality, ale vše má svůj čas a uskutečňovat plány by se mělo postupně. Rozhodně se při prvním nezdaru nenechte odradit a už vůbec sem nepatří pocit neschopnosti. Snažte se vzdělávat a získávat nejnovější informace o svém oboru. Různá školení a workshopy se určitě vyplatí.
Dobu, kdy budete pracovat, můžete plně přizpůsobit sobě a své rodině, i když byste samozřejmě měli vycházet vstříc svým zákazníkům. Na rozdíl od těch, kteří jsou zaměstnáni, vy si na dobu, kterou budete chtít využít k dovolené, budete muset vydělat předem, protože tyto dny vám nikdo nezaplatí. Podobně je tomu v době nemoci, kdy nebudete moci se věnovat své práci. Jako běžný zaměstnanec si můžete dovolit marodit, jako podnikatel ne.
prst na lupě
Papírování nad hlavu, běhání po úřadech, to je to, co vás nemine, placení DPH, zdravotního a sociálního pojištění, silniční daň, hlídání splatnosti faktur jak od odběratelů, tak od dodavatelů, tím vším budete zavaleni. Stát v tomto případě nakládá na bedra podnikatelů docela slušné břemeno.
Pravidelný měsíční příjem také nemusí být pravidlem, co si nevyděláte, to mít nebudete, stačí, že pár zákazníků nezaplatí nebo se úhradou opozdí a můžete se ocitnout ve finanční tísni, i když jen dočasně.
A tak než se rozhodnete začít s podnikáním, zamyslete se nad vším, nad klady i zápory.