Nechybujte při péči o bazén


Bazén, to není jenom nádrž, do které se napustí voda a člověk se může rázem koupat, co hrdlo ráčí. To je také spousta zodpovědnosti, jíž je při péči o něj zapotřebí, aby tento mohl sloužit tomu před okamžikem zmíněnému účelu.
Přes léto je v něm zapotřebí angažovat nejeden typ techniky a také nejeden chemický přípravek. Zapotřebí jsou tu:osvícený bazén.jpg

  • filtrace odstraňující drobnější plující nečistotu
  • bazénový vysavač odstraňující špínu usazenou na dně či stěnách bazénu
  • síťka na vybírání nečistot z hladiny
  • přípravky na bázi chlóru, aktivního kyslíku nebo bromu
  • vločkovače a shlukovače
  • přípravky upravující pH vody

A co před zimou a v zimě?
Tehdy by se pokud možno nemělo zapomenout ani na zazimovač gold 71479 Techneco. Protože zazimovávat je třeba nejen chaty, ale i bazény.
A co že tento zazimovač vlastně obnáší?
Pro ty, kdo o něm možná ještě nikdy v životě neslyšeli, je třeba říci, že jde o jedinečný produkt, jímž se ošetřuje bazénová voda s vysokým obsahem vápníku a hořčíku, neboli voda zvaná tvrdá, případně voda s vyšší koncentrací některých kovů. Používá se k tomu, aby bylo udržováno příznivé složení bazénové vody v zimním období i tehdy, kdy se to nedaří za pomoci standardních zazimovacích přípravků, případně když si chce být majitel stoprocentně jist tím, že bude zazimování naprosto úspěšné.voda v bazénu.jpg
Tento zazimovač si totiž dokáže poradit i s více mineralizovanými vodami, než na které jsou dostačující u nás běžně dostupné přípravky, snadno se aplikuje a ušetří člověku mnoho starostí, jež by ho mohly čekat na startu do nové koupací sezóny. Jsou v něm totiž obsaženy i blokátory těch prve zmíněných prvků a ty tak nemohou narušovat působení účinných látek tohoto přípravku, které mají za úkol stabilizovat vodu.
A kdo by stál o to, aby ho po zimě čekalo nějaké nemilé překvapení, že? Kterému se dá tímto přípravkem lehce vyhnout.