Moderní způsob získávání energie


Za poslední rok jsme se dočkali raketovému nárůstu cen energií. Ať už se jedná o plyn, nebo uhlí, které je třeba k výrobě elektrické energie. Někteří prodejci energií uvádí, že nárůst se vyšplhal až na trojnásobek původní ceny. Bohužel se bez zásahu Evropské unie nedočkáme v brzké době snesitelných cen. Toto zvýšení cen všech energií se odrazilo bohužel na zvýšení cen nájmů. Majitelé rodinných domků se pochopitelně také nevyhnou těmto extrémním sazbám. Nyní je čas na to začít uvažovat, jakým způsobem ušetřit právě za energii. Zejména to platí pro ty, kteří se chystají postavit si domek, nebo kteří již domek vlastní.

Solární panely

Řešením jak v dnešní době ušetřit je určitě fotovoltaika. Firem, které nabízí postavení fotovoltaických panelů na střechu nebo zahradu je několik. Mezi nimi i fotovoltaika Brno Sunus. Hlavním cílem je postavit novostavby tak, aby vykazovaly co nejnižší uhlíkovou stopu. A to zejména kvůli zátěži na životní prostředí a na kvalitu ovzduší. Investice do fotovoltaiky sice není úplně nízká, ale budoucí výnosy se rozhodně objeví na účtech za energie. Dokonce si můžete zažádat o nemalé dotace, které mohou dosáhnout až šestičíselných hodnot. A nemusí jít pouze o dotace, ale i jiné finanční podpory, o které si můžete zažádat u svého dodavatele elektřiny. Ministerstvo životního prostředí a celá Evropská unie se snaží o prosazení takzvaných “zelených domů” dlouhou dobu. Česká republika je v tomto trendu bohužel trochu pozadu oproti například severským zemím.

solární panely na domě

Některé země mají plán být do několika let plně závislé pouze na zelené energii. Patří k tomu i zavedení elektromobilů do naprosté většiny provozu, nebo využití solárních panelů na všech střechách i ve velkých městech. Není pro nás zatím možné se plně upnout na zelenou energii, ale postupem času a zlepšením kvality technologií se můžeme těšit na obrovské snížení emisí v celé zemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup