Když si chcete pořídit kočku

Pokud uvažujete nad tím, že byste si pořídili nějaké domácí zvířátko, tak je kočka tou pravou volbou. Co udělat pro to, aby se u vás kočka měla dobře a měla vše potřebné k životu? V tomto článku si to rozebereme. Nejprve byste si měli rozmyslet, zda ji opravdu chcete. Zda na ní budete mít dostatek času a budete se jí věnovat. Jelikož si nejspíš budete pořizovat kotě a máte doma děti, tak musíte situaci probrat s dětmi. Vysvětlit jim, jaká jsou pravidla pro zacházení s tímto zvířátkem a jak se o něj pečuje. Pokud poučíte děti, a přesto Vám na vše budou souhlasně přikyvovat, tak stále počítejte s tím, že o kočku se budete muset starat hlavně vy. Až budete vybírat kotě, tak narazíte na hodně plemen.
bílozrzavá kočka
Můžete si vybrat dlouhosrstou, krátkosrstou nebo bez srsti. Ta se hodí hlavně pro lidi, kteří jsou alergičtí. Ale je nutné se o ní hodně a pečlivě starat. Ke kočičce potřebujete jistou výbavu. Aby měla z čeho jíst, tak musíte pořídit misku na jídlo a na pití. Dále pelíšek, aby měla kde spát. Pokud bude jen domácí bude nutné jí pořídit škrabadlo. Kdyby byla venku, tak tam si drápky obrousí o stromy a dřevo. Jestliže nechcete kupovat škrabadlo, můžete jí pravidelně drápky stříhat. Případně svěřit do rukou veterináře, který si s drápky poradí. Jestliže bude dlouhosrstá, je nutné mít doma nějaký hřeben, kterým jí budete pravidelně česat.
kočička u sedmikrásek
Pokud byste ji nečesali, mohly by se ji v srsti udělat chuchvalce, které by bylo potřeba ostříhat. Na mytí pořiďte šampon dle typu srsti. Jelikož kočka může kdykoliv onemocnět, je dobré mít nějakou finanční rezervu. Ta se hodí na neočekávané výdaje například u veterináře. K jídlu jí můžete kupovat granule i konzervy. K pití ji postačí obyčejná voda. Mléko se nedoporučuje. Každé 3 měsíce by se měla nechat odčervit. Jestliže nechodí ven, tak to není nutné takto pravidelně. U veterináře dostanete očkovací průkaz. Měli byste hlídat pravidelné očkování.