Zvířátko a vaše postel – jde to vůbec dohromady?

V našich českých domácnostech žije kromě lidí také milion koček a dva miliony psů. To je počet více než vysoký. A přiznejte si – určitě více než polovina z nich spí s lidmi v jedné posteli.
Americká studie sice před nedávnem prokázala, že spaní se čtyřnohým kamarádem pomáhá k vašemu dobrému zdraví a kondici. Zvířátka totiž velmi přispívají k vašemu kvalitnějšímu spánku.
kočka v posteli
Ovšem mít v posteli zvířátko může také přinést kromě radosti a dobrého spaní i různá zdravotní rizika. A nejde pouze o blechy v jejich kožíšku, které přenášejí různé nemoci. Jistě si říkáte, že zrovna váš pejsek či kočička zaručeně blechy, klíště, škrkavku, tasemnici nebo jiné vetřelce nemají. Přes vaši péči, zdravou stravu a čistotu, kterou jim dopřáváte, není ani možné nějakou blechu chytit! Bohužel ale i krátká hra s jiným zvířetem na ulici zapříčiní, že je blecha v kožíšku coby dup. Mnozí vetřelci se pak z kožíšku strašně rádi přestěhují i na vaše tělo. A můžou tak způsobit pěknou paseku s vaším zdravotním stavem. Společnost zvířecího přítele tak pro vás a vaši rodinu znamená velké riziko.
pes pod peřinou
Psi a kočky mohou přenášet až na 150 nemocí, a některé z nich nemusíte ani zaregistrovat.  A že čtyřnohý kamarád žije ve sterilním prostředí, které u vás doma panuje? To možná ano, ale venku nikdy neuhlídáte, co váš pes zrovna olízne či rovnou sežere. Neovlivníte ani to, co si přinese s sebou v kožíšku.
psíci v posteli
Prevence proti nemocem
Proti nemocem můžete sebe i svého psa či kočku preventivně bránit, a to tím, že necháte svá zvířátka očkovat a ošetřit proti červům, klíšťatům, blechám a jiným parazitům. Odčervení by se mělo provádět až 4x do roka. Dalším bodem v prevenci proti nemocem, které můžete chytit od svého zvířete, je to, že je nebudete nechávat spát ve své posteli ani ve svém pokoji. Navíc můžete vyzkoušet řadu volně dostupných doplňků stravy, které jsou speciálně vyvinuty na široké spektrum střevních agresorů. Předejdete tak řadě zdravotních komplikací.