Zajistěte dítěti dostatečný přísun zeleniny

Již na začátku období příkrmů se začíná se zeleninou, a i nadále by zelenina měla zůstat jednou z velkých součástí dětského jídelníčku. Zelenina je v dětském jídelníčku důležitá, nejen pro vysoký obsah cenných živin jako jsou vitamíny a minerální látky, ale také pro svoji nízkou energetickou hodnotu, vysoký obsah vody a vlákniny. Ta je důležitá především pro dětský trávicí systém vede také ke snížení rizika rakoviny tlustého střeva v dospělosti. Důležitá je především pestrost v jídelníčku dětí, proto by se kromě klasických jídel měla stát nezbytnou součásti také právě zelenina a ovoce. A jaká zelenina je pro děti vhodná? Pro ty nejmenší je to především mrkev, hrášek, dýně, pro ty starší třeba rajčata, okurky, papriky a další. Můžete postupně zkoušet různé nové druhy a pozorovat, co a v jaké podobě vašemu dítěti zachutná. A když to opravdu nejde? Zjistěte, jak na to, když vaše dítě odmítá zeleninu jíst a najděte společnou cestu k tomu, jak dítěti konzumaci zeleniny zpříjemnit a jak dosáhnout toho, aby si dítě zeleninu oblíbilo a pravidelně ji konzumovalo.

zelenina

Zaveďte do stravování různé inovace, třeba právě ty budou tím krokem správným směrem. Vyzkoušejte dítěti podávat zeleninu v různých podobách – syrovou, dušenou nebo třeba zapečenou. Dobrým tipem také může být vytváření různých obrazců na talíři ze zeleniny, které třeba vaše dítě obměkčí a něco ochutná.

avokádo

Základem je samozřejmě dítě do ničeho nenutit, protože tím byste mohli dosáhnout pravého opaku, a sice toho, že by dítě zeleninu odmítalo už trvale. Dalším důležitým bodem k tomu, aby si dítě zeleninu oblíbilo a jedlo ji je vzor od rodičů. Tudíž i vy jako rodiče byste měli pravidelně konzumovat zeleninu a to proto, aby vaše dítě od vás převzalo tyto vzory a bylo tak doma navyklé zeleninu konzumovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup