Technika i pro ženy

Věřte mi nebo ne, ale i my ženy, jako já, máme rádi techniku. A já jsem taková, že technikou opravdu přímo žiji. Dokonce taky vyučuji občas technologické věci na střední škole a to dobrovolníky, kteří se to chtějí naučit a zajímají se o to. Mě tohle opravdu hodně baví. A hlavně za to taky vděčím svému otci a svému dědovi, kteří oba dva byli technici. A navíc můj příteli automechanik, který se také věnuje technice a taky autům, takže je logické, že mě tohle bude opravdu hodně bavit. A abych se vám přiznala, tak jsem taky jednu dobu toužila být technik anebo opravářka aut jako automechanik.

Bavilo mě dělat automechanika.

A mě by to opravdu hodně bavilo, jenomže přítel mi tohle stále rozmlouvá. Přítel mi říká, že by to bylo zbytečné, když on už je automechanik. Že má opravdu hodně klientů a že to stačí. Že prý taky já bych si měla najít jinou práci, která by byla více hodná ženy. Opravdu jsem nechápala, proč mi můj přítel říká, že automechanik nemůže být žena. A to jako proč? Z jakého důvodu nemůže být žena automechanik nebo nějaký technik?

Techniku používá každý.

Mě opravdu baví technika, takže podle mého názoru by to bylo úplně prima. Jenže můj dědeček zase říkal, že člověk má dělat takovou práci a vydělávat si peníze tak, aby ho to bavilo. A mě by bavilo dělat techniku anebo automechanika. Nakonec to dopadlo tak, že mě přítel tedy povolil, já jsem ho umluvila. A přítele jsem přemluvila, abych mohla dělat automechanika. Občas dělám v jeho firmě, kde mě to opravdu moc baví. Nyní si ale dělám kurz na asistenta pedagoga, protože na automechanika a taky technika mě nějak přestává bavit. Myslím si, že přítel je díky tomu velice nadšený. Takže pokud ale žena má i tak chuť dělat typicky mužskou práci, tak ať ji dělá. Pokud ji bude naplňovat a bud ji práce bavit, tak proč by se žena nemohla pořádně a naplno věnovat technice.