Relaxujte podle svých představ

Jak už jsem řekla, každému vyhovuje něco jiného. Nevadí, že kamarádka cvičí jógu, vy jste se nechala přemluvit na jednu lekci a nezaujala vás. Třeba jste člověk, který pro chvíle odpočinku potřebuje jiný pohyb. Jít na procházku ve svižnějším tempu, nebo se na svět dívat přes hledáček fotoaparátu. V takových oddychových časech můžete být sama, nebo si zpříjemnit procházku doprovodem. Spíš bych se přikláněla ale k někomu dospělému, abyste nemusela být pořád ve střehu nad dětským chováním a neustále poslouchat, co vypráví. To si asi neodpočinete.
Nebo se naopak toužíte zastavit a být o samotě, popíjet čaj, číst knížku a vnímat plápolající plamen svíčky?
cvičení jógy.jpg
Děti dát na hlídání k rodičům, s partnerem se domluvit, že potřebujete být určitý čas bez rušení a jen si užívat klidu a samoty.
Jestli ale máte pocit, že potřebujete mít po boku kamarády, se kterými si dojdete třeba zahrát volejbal, nebo paintball, proč ne. Když vás to nabije, vylepší náladu, proč ne, v nápadech se meze nekladou.
Věnovala jste se dříve ručním pracím, skvěle jste si při nich odpočinula a teď už tak akorát látáte ponožky? Klidně se k tomu zase vraťte. Nemusíte pracovat na svetru pro některého člena rodiny, vyrobte si něco pro radost. Odpočívejte podle svých představ. Udělejte naprosto neužitečnou věc, ale u její výroby budete uvolněná a spokojená.
holky a šálky.jpg
Vždyť kolikrát i posezení na zápraží domu se skleničkou vína a pozorování západu slunce dodá energii.
Jestli máte psa a stíháte ho akorát tak vyvenčit v nejbližším okolí a už dlouho mu slibujete pořádnou procházku, neodkládejte to. Je krásné pozorovat, jak váš miláček radostně pobíhá a očichává neznámé prostředí. Při takových chvílích člověk přestává být unavený, naštvaný a agresivní.
Máte nehoráznou chuť vyzkoušet něco nového? Třeba tandemový seskok padákem, nebo lezení na umělé stěně. Na to první je potřeba přeci jenom trochu odvahy, to druhé si může vyzkoušet každý. Třeba vás to chytne a budete chtít pokračovat i v přírodě. Zde si najdete nové kamarády, ti vás ve vašem snažení povzbudí, vysvětlí, co a jak a možná vás za nějakou chvíli pozvou na zdolávání skal.
Jsou lidé, kteří tvrdí, že relaxují při jízdě za volantem. Ovšem pro ty, co jsou vyklepaní z neukázněných řidičů a vytočení z rozkopaných silnic, to ale není.
Umíte si představit, že se najdou lidé, co říkají, že relaxují u televize? Já ne. Připadá mi to jako zabitý čas, který se dá využít mnohem zajímavěji.
Znám cyklistické nadšence, kteří jezdí na kolech celoročně. Tvrdí, že jen tak si odpočinou a vyčistí hlavu. Pokud ovšem není sníh i v nížinách, ale to už jsme dlouho nezažili, že.
masáž krku.jpg
Ale taková sauna také není k zahození. I když se tam člověk nehorázně potí, je to prospěšné vašemu zdraví. Odtud každý odchází jako znovuzrozený.
A uvolnění se na jakékoli masáži? To snad ani nemusím říkat.
Jen na vás záleží, co vás baví, nabíjí, dostává do nálady. Neodsouvejte odpočinek na pak, protože teď není čas. Každý potřebuje občas vypnout.