Jak se zorientovat v nabídce svatebních služeb

Okolo svateb se točí obrovský byznys, na kterém se všichni snaží vydělat co nejvíce. Bohužel ne všichni vydělávají čestně. Jak nenarazit na podvodníky, kteří z vašeho velkého dne udělají peklo?

svatba na pláži

Recenze jsou nad zlato

První krok při ověřování služby je prohledat internet. Jsou na webových stránkách poskytovatele zveřejněny nějaké recenze zákazníků? Jsou tam fotografie dodaných produktů? Nikdy neobjednávejte kadeřnici, hostinu, výzdobu, fotografa, kameramana ani nic jiného bez dobrých recenzí.
svatební hostina

Pokud si nejste jisti spolehlivostí někoho, koho jste si na svou svatbu vybrali, zeptejte se ve skupině na Facebooku. Existuje velké množství skupin, ve kterých zejména ženy před svatbou řeší všechny svatební záležitosti. Pokud je někdo podvede či nejsou s dodaným produktem spokojené, zveřejňují to obvykle tam. Také je vhodné dát na rady kamarádek. Pokud byly s nějakým servisem spokojeny ony, nemusíte se obávat. Za zeptání nic nedáte a může vám to zachránit svatbu.

Plánování je důležité

Pokud máte vybráno, musíte prozradit všechna svá očekávání. Jaké květiny a barvy budou tvořit výzdobu, kde je vysněné místo vaší svatby, jakou příchuť musí mít dort. Všechny detaily jsou důležité. S inspirací vám může pomoci webová stránka Pinterest. Potom už stačí ukázat fotku a poskytovatelé všech služeb budou vědět, jaká přesně máte očekávání.

Nakonec můžete být s poskytnutou službou nespokojeni z důvodu, že jste chtěli něco jiného a zapomněli to říct. To je ovšem vaše chyba, ne chyba poskytovatele. Pokud si na vás někdo nevyhradí dostatek času nebo přesně ví, co že to opravdu chcete, zpozorněte. Takového člověka na své svatbě nepotřebujete. Je lepší sehnat někoho, kdo splní, co vám na očích uvidí.
objetí novomanželů

Brát nejlevnější variantu se nemusí vyplatit

Na některých věcech je dobré šetřit, u jiných vám to může být zbytek života líto. Například výborný fotograf bude něco stát. Pořídit profesionální vybavení a celý den se nezastavit není zdarma. Na fotografiích není dobré šetřit – jestli kromě vašich krásných vzpomínek ze svatby něco zůstane, budou to ony.