Dovolená jinak než na fotkách

Pokud cestujete nebo jezdíte na dovolenou, jistě nezapomínáte na focení, abyste si opět živě vybavili své pocity během cest. Ovšem můžete ale vzpomínat i jinak. Takových způsobů je více a některé vás dokonce zabaví během samotné dovolené.
Příroda během dovolené
Turistické známky
Někteří sbírají turistické známky a vy můžete také. Obzvlášť, pokud rádi cestujete po České republice. Nevztahují se však pouze k památkám jako ke stavbám, ale také k různým národním parkům. Seženete je často na recepci u vstupu do daného místa. Stojí přibližně 35 korun a jsou ze dřeva vždy s vypáleným typickým motivem dané destinace. Můžete je zavěsit na provázet a pověsit si je na zeď a vždy si vzpomenout na krásy přírody, památek a architektury.

Geocaching
Aktivita, kterou provozujete během cest, případně vás namotivují cestovat. Registrujete se na webové stránce se svým účtem a hledáte schované schránky podle hádanek či souřadnic. Některé jsou zajímavější, dají se najít jen v noci, nebo uschovávají předměty, například plyšáky, které poté vyměňujete. Doma vám poté zůstane památka a vzpomenete si na krásu výhledů do přírody, nebo třeba na utrpení, které vám cesta způsobila. Vše poté zapisujete na internet do portálu.
Krabice z Geocachingu
Pohlednice aj.
Mezi těmi typičtějšími sběratelskými kousky najdete pohlednice s fotografiemi památek, ale také různé klíčenky či památkové sklenice. Ty se dají sehnat v suvenýrech, některé ale bývají zbytečně drahé. Mají ale některé opravdu povedené motivy naprosto typické pro město, které jste navštívili. Dají se koupit i jinde, ale jistě z něj nebudete mít takovou radost.

Kradená památka
Krást se samozřejmě nemá, ale někteří jedinci si odnášejí například podtácky, nebo půllitry. Nejčastěji z restaurací, ve kterých se zdrží, nebo v místě ubytování. Dají se využívat jako úplně normální sklenice s tím rozdílem, že s každým nalitím nového pití si můžete zavzpomínat na to, co jste během své dovolené zažili.