Čím vás osloví mobilní dům

Cenou – ceny mobilních domů jsou ve srovnání s tržními cenami městských bytů na tom obvykle mnohem lépe. Záleží pochopitelně na lokalitě, která ovšem někdy dokáže vyšroubovat cenu bytu až na několikanásobek jeho reálné hodnoty. Kupovat byt v současné době na investici je poměrně nevýhodné a na bydlení už vůbec ne. Vzhledem k rostoucím cenám nemovitostí a také k cenám energií se vyplatí zauvažovat nad investicí do prodeje mobilního domu, který je celoročně obyvatelný.

interiér mobilního domu

Největší potíže vám v tomto ohledu bude dělat s velkou pravděpodobností nákup vhodného pozemku, ale pro umístění mobilního domu zas vystačíte s pozemky rekreačními, které nevyžadují stavební povolení. Někdy dokonce nepotřebujete ani inženýrské sítě, neboť vytápění a zdroj elektřiny lze zajistit i jinak. Výhodu má ten, kdo již nějaký rekreační pozemek vlastní, a může na něm mobilní dřevostavbou nahradit stávající nevyhovující objekt chaty či chalupy.

Vybavením – mobilní dřevostavby jsou uvnitř velmi komfortně vybavené, takže nelze tvrdit, že byste tu nějak živořili. Máte k dispozici vše potřebné, počínaje kuchyňskou linkou a ložnicí, a konče toaletou a sprchovým koutem.

sklizeň jablek

Dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu – životnost dřevostaveb se pohybuje v řádu desítek let, můžete se o tom přesvědčit například v zámoří, pokud tam vycestujete. Kupříkladu v Kanadě, a to dokonce i v nehostinných oblastech Yukon Territory, je mnoho domů postaveno ze dřeva, jejich konstrukce je srovnatelná s konstrukcí mobilních dřevostaveb, které se montují u nás, a i v tamních drsných podmínkách třeskutých mrazů nejsou domy na tom tak špatně, aby se po několika letech rozpadly.

Zahradou – a konečně bydlet v mobilním domě obvykle znamená obývat také pozemek, nejčastěji užitkovou a okrasnou zahradu. Od jara do podzimu navíc trávíte mnoho času venku, takže o to více musíte dbát o to, aby vám pozemek vyhovoval a abyste se tu cítili příjemně.