Vlastní motivace: Jak překonat v lenocha v sobě

Chcete-li sebe motivovat, musíte mít jasno v tom, čeho opravdu chcete dosáhnout. Stejně důležité je vědět, co nechcete.

Vlastní motivace: třídění úkolů podle důležitosti

Jeden ze způsobů, jak rozlišit zbytečné úkoly, je založen na principu Eisenhower.
  1. Zapište si všechny úkoly, které potřebujete udělat.
  2. Pak vytvořte 4 sloupce a odpovídajícím způsobem zadejte všechny úkoly do seznamu úkolů.
  3. Do pole A zapište úkoly, které potřebujete udělat co nejdřív, protože jsou zvláště časově kritické. Níže vám sdělíme, které metody vám mohou pomoci.
  4. Ve sloupci B zapište důležité úkoly, které však nemusíte provádět okamžitě. Abyste na ně nezapomněli, měli byste si zapsat pevné datum, kdy to uděláte.
  5. Ve sloupci C zapište všechny úkoly, které nemusíte dělat sami, ale můžete je předat dál.
  6. K úkolům v sloupci D se nemusíte motivovat. Jsou prostě zbytečné.

přenášení pohovky
Cíle místo úkolů

Seznam úkolů neznamená, že jsou splněny. Jejich pouhá existence je ale často dostatečná, aby vám zabránila jít dál. Je proto důležité, abyste si stanovili cíle.
Například: vaším cílem je vylézt na horu. Jste v údolí a chystáte se jít nahoru, Pak se zamyslíte nad tím, co bude, když se dostanete na vrchol hory – uvidíte vrcholky zasněžených hor, mraky vás míjí, slunce svítí, vzduch je jasný a osvěžující a už se tedy vypravujete na první kroky na vrchol.
osoba na vrcholu hory

Salámová taktika a podobně smýšlející lidi vás inspirují

Musíte vylézt na tuto neuvěřitelně vysokou horu. To je obrovský úkol, který můžete rozdělit na menší – nejdřív půjdete na rozcestí, pak na pastvinu, kus přes sníh a pak přes ferratu ve skále.

Perfekcionismus je neefektivní

Nikdo není dokonalý, ani vy. A i když nemůžete dokončit úkol, částečný úspěch je také úspěch! Držme se lezecké metafory: možná jste nedošli až na vrchol, protože vaše kolena byla proti. Nicméně, jste dostali tak daleko, abyste viděli velmi nádherné panorama.

Vlastní motivace prostřednictvím odměn

Co chce vaše vnitřní já? Ležet, jíst, spát, procházet Facebook nebo Instagram, nedělat nic. Vy chcete vylézt na horu, ale vaše lenivé vnitřní já pláče pro šálek kávy. Dobře, říkáte, budete mít kávu. Ale až poté, co vylezete na tu horu! Když vylezete na vrchol a sníte o horké kávě. To vás motivuje. A když dosáhnete vrcholu, káva chutná dvojnásobně líp.

Správný čas

Jste nejproduktivnější ráno, odpoledne nebo večer? Provádějte velké a obtížné úkoly během doby, kdy jste nejefektivnější.

Zdokumentujte a oslavte svůj úspěch

Fotografujte, když jste na vrcholu hory. Každý dokončený úkol si tak můžete zapamatovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup