Nákup s kartou ISIC

Ptáte se, na co všechno je možné kartu ISIC použít nebo k čemu tato karta vůbec slouží? To všechno a dokonce ještě mnohem více se dozvíte právě za malý okamžik.
Právě karta ISIC složí jako mezinárodní studentský doklad. Pokud jste jejími majiteli, pak máte nárok na řadu slev. Je dostupná jak pro studenty středních tak i vysokých škol. Často není využívána jen jako slevová karta, ale také jako karta k otevírání dveří do školy, do knihovny a mnohé další. Může těch využití mít opravdu mnoho. Možná pro vás bude zajímavostí, že ISIC karta je podporována i organizací UNESCO.
knihy v knihovně.jpg
Na tuto kartu mají nárok všichni ti studenti, kteří jsou studenty prezenčního studia. Je možné ji mít dokonce od 12 let, pokud jste studenty víceletých gymnázií. Ostatní studenti ji získávají až od 15 let. Možná vás překvapí, že není stanoven horní věkový limit, takže ji mohou mít i ti studenti, kteří už mají více jak 26 let.
Jestliže se ptáte, kde kartu získat, pak je nejjednodušší cestou škola. Karta bývá většinou nutností, protože si na ni studenti mohou nabíjet kredit, ze kterého poté mohou ve škole tisknout nebo platit obědy. Dá se získat ale i v prodejní síti, která je po celé České republice. Dokonce se dá sehnat už i přes internet.
lidé nad plánem.jpg
Platnost bývá od 1.9 a končí 31.12 dalšího roku. Její platnost je tedy 16 měsíců. Po uplynutí období platnosti je nutné zakoupit revalidační známku na nové období.
Samozřejmě nejzajímavější na celé kartě je to velké množství slev, které díky ní můžete mít. Pokud ji předložíte, je možné získat slevy do kin, divadel, hradů, na různé koncerty a mnoho dalších. Dokonce i některé fastfoody nabízejí studentské menu nebo akce 1+1 zdarma. To se tedy rozhodně vyplatí. Lze ji ale uplatnit například i v knihkupectví nebo online kurzech.
Ne nadarmo se říká, že být studentem, se opravdu vyplatí.