Jak bazén může proměnit ráz vaší zahrady


Mít bazén na zahradě je skutečně lákavou možností pro všechny, kteří by jinak kvůli svému ochlazení nebo možnosti chvíli pobýt v chladné vodě museli vážit cestu do města – bazén totiž takto máte jen pár kroků od domu. To znamená, že v něm nejen můžete pobývat po neomezeně dlouhou dobu, ale lze se do něj i několikrát za den vracet. Jste ale připraveni na to, jak dokáže plastový bazén změnit určitou část zahrady k nepoznání? A jste skutečně ochotni mu takový prostor na své vlastní zahradě obětovat? Zahradní bazén totiž zdaleka není jen nádobou plnou chemicky upravené vody, kterou po skončení pravých letních veder uklidíte a vytáhnete zase za pár měsíců.

Žena na lehátku

Věděli jste, že bazén si můžete na zahradě také nechat vyhloubit do země? Takový bazén už jen tak do garáže na jeho místo neschováte, právě naopak – vaši zahradu bude provázet v každém ročním období. Už tady začíná být cítit první problém. Máte vůbec na zahradě vhodné místo, na které bazén můžete s klidem umístit? Dále je nutné si uvědomit, že pokud si zakládáte na klasickém a opečovávaném anglickém trávníku, zahradní bazén to umí rychle změnit. Zvláště pokud jsou součástí vaší rodiny menší děti, připravte se na to, že udusaná tráva v celém jeho okolí nebude výjimkou a hluk jejich radovánek, který se bude linout po celé zahradě zrovna tak.

Podlaha bazénu

Samozřejmě není dobré zapomínat ani na to, že bazén není pouhou hračkou, kterou stačí jen nachystat a pak zase schovat. Právě naopak, samotný bazén i voda v něm vyžadují péči po celou dobu jeho používání. Budete se tak muset připravit nejen na pravidelné nákupy bazénové chemie a dalších prostředků určených k jeho úklidu, ale také na určité množství času, které do péče o bazén bude nutné věnovat. Jestliže ale i po přečtení tohoto článku a mnoha úvahách, které jste koupi bazénu již věnovali, stále zůstáváte spíše na straně jeho pořízení, asi to i přes všechny starosti s ním spojené nebude vůbec špatná volba a zbývá jen popřát mnoho štěstí při výběru.