Bez peněz se neobejdeme

Máme u nás sice zákony danou svobodu a můžeme se tedy třeba pohybovat všude, kde nám to není oprávněně zapovězeno, ale jedno je jisté. A sice to, že nemáme-li právě dost peněz, nemá smysl, abychom chodili třeba někam do obchodů. Protože co bychom z toho měli? Leda tak důvod ke skleslosti, že si tu nic z toho nabízeného nemůžeme koupit.

Podobně neslavně bychom ale dopadli i jinde, kdybychom neměli peníze. Bez peněz nemá smysl ani projevovat zájem o některé z nabízejících se služeb, bez nich obvykle nezaujmeme ani atraktivní objekt z řad opačného pohlaví, ani kohokoliv jiného. Bez peněz jsme prostě v dnešním světě ztracení.

eurové bankovky

A to je také důvod, proč se u nás lidé obvykle za penězi ženou. Proč kvůli nim tak často provozujeme i činnosti, které nám nejsou právě po chuti, proč se o nich tak často mluví atd. Peníze jsou prostě něco, co vládne našim životům.

A když si je někdy nezvládneme v dostatečném množství vydělat a tyto nám tudíž začnou scházet? Pak často projevujeme zájem o půjčky. Protože jsou pro nás každé peníze dobré. I ty jenom půjčené.

Jenže k tomu, aby nám někdo půjčil, je potřeba, abychom ho přesvědčili o tom, že mu jeho peníze také vrátíme. A že pochopitelně zaplatíme i požadované úroky či poplatky. A když jsme na tom finančně bledě, je zřejmé, že nebude získávání půjčky vůbec snadné.

dvě stovky

Ale to neznamená, že bychom měli hned rezignovat. I kdyby nám totiž odmítli vyhovět někde v bance s tím, že nejsme bonitní, americká nebankovní hypotéka hypotekybezregistru.cz nezklame. Tu může mít kdykoliv každý, kdo se za její vrácení zvládne zaručit zástavou nemovitosti.

A proto se nemusí ti, kdo mají nějaký nemovitý majetek, vůbec bát toho, že by se mohli na tomto světě ocitnout bez peněz. Aspoň půjčku vždycky seženou. A když si ji vezmou tak, aby ji zvládali, lze vést docela normální život i v dobách nedostatku.